دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن که با نام های دزدگیر آپارتمان، سیستم ضد سرقت دزدگیر منزل، سیستم امنیتی منزل، سیستم ضد سرقت فروشگاه، سیستم ضد دزد، سیستم حفاظتی خانه، دزدگیر فروشگاه، دزدگیر مغازه نامبرده می شود که به سیستم اعلام سرقت هم معروف است و در واقع وسیله ای است که به هنگام گذر افراد متفرقه و غیرمجاز از یک حریم خصوصی، دزدگیر اماکن ورود این افراد را به ساکنین اعلام می کند . دزدگیرهای سیمکارتی یا دزدگیر آژیری و ... که در حال حاضر در بازار وجود دارند از لحاظ شکل ظاهری به صورت های متفاوتی ارائه می شوند اما از لحاظ عملکرد، یک ساختار مشترک را دارا می باشند. این یعنی اکثر دزدگیرهای اماکن دارای یک سری خطوط تحریک باز و یک سری خطوط تحریک بسته هستند . برخی از این دزدگیرها دارای کلیدهای معمولی یا سوئیچ آلفا و برخی دیگر دارای قفل رمزی و یا کلید کنترل از راه دور به منظور روشن و یا خاموش کردن دستگاه هستند .


دزدگیر

استفاده از دستگاه دزدگیر اماکن یکی از عمومی ترین و رایج ترین نوع دستگاه های ضد سرقت است که در اکثر مکان ها از جمله خانه، کارخانه، بانک، فروشگاه، مغازه، کارگاه، مناطق صنعتی و هر جایی که شما تصور کنید، برای پیشگیری از وقوع دزدی و یا سرقت و همچنین ورود افراد غیرمجاز به حریم خصوصی استفاده می شود. این دستگاه به نام های دیگری هم در بین مردم معروف است.جالب است بدانید اشخاصی که دست به دزدی و سرقت از منازل و اماکن می زنند از پیش اهدافی آسان را برای خود در نظر گرفته اند. در این بین اگر منزل، بانک، کارخانه و یا هر مکان دیگری که به سیستم ضد سرقت مجهز باشد به طور حتم شانس سرقت این نوع افراد را تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد داد.


دزدگیر

مزیت های زیادی را می توان برای استفاده از سیستم ضد سرقت دزدگیر اماکن بیان کرد. از جمله این مزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آمار سرقت و دزدی از منزل و یا هر مکان دیگری را تا حد زیادی کاهش می دهد.
 • هرگاه بر روی منزل و یا دیگر مکان ها تابلو “این مکان به سیستم امنیتی مجهز است را نصب می کنید، احتمال ورود سارقین را کاهش می دهد.
 • شما این توانایی را خواهید داشت که از هر مکانی در سراسر دنیا فقط با در اختیار داشتن اینترنت، ساختمان خود را کنترل نمایید.
 • حتی این توانایی را خواهید داشت که با در اختیار داشتن اینترنت سیستم دزدگیر اماکن را فعال یا غیرفعال نمایید.
 • قادر خواهید بود تصاویر دوربین مداربسته خودتان را با وصل شدن به اینترنت مشاهده کنید.
 • در سراسر دنیا، شرکت های بیمه تخفیف های بسیار خوبی برای خانه ها و مکان هایی که از سیستم دزدگیر اماکن استفاده می کنند، در نظر گرفته اند.
 • حتی شما این توانایی را خواهید داشت که با نصب کردن سنسور تشخیص باز بودن درب به راحتی بتوانید راه های ورود را برای افراد غیرمجاز مسدود نمایید تا به این طریق آمار دزدی و سرقت کاهش پیدا کند.
 • با نصب سیستم ضد سرقت یک آژیر خطر با فلاشرهای نوری همراه با آن نصب می شود که به نوعی هشدار برای ورود اشخاص غیرمجاز به ساختمان است.
 • برخی از انواع سیستم های ضد سرقت این قابلیت را دارند که به صورت تلفنی به کاربر خود اعلام کنند که شخص یا اشخاصی به صورت غیرمجاز به ساختمان وارد شده اند. حتی در صورت نیاز می تواند به پلیس هم تماس بگیرد.
 • اگر مایلید که سیستم اعلام حریق را هم راه اندازی نمایید می توانید از سنسور دود هم در کنار دزدگیر اماکن استفاده نمایید.

دزدگیر

دزدگیر اماکن و سیستمهای امنیتی

استفاده از دزدگیر اماکن و سیستم های امنیتی در مکان های مختلفی چون ساختمان های مسکونی، اداری و سازمان های بزرگ، از جمله نکات ضروری برای حفاظت از این مکان ها می باشد. دزدگیر اماکن از قسمت های گوناگونی تشکیل شده است که شامل سنسورهای دزدگیر، کنترل پنل دزدگیر، تلفن کننده دزدگیر، ریموت و منبع تغذیه می باشد. ایمن صنعت به عنوان بزرگترین مرجع قیمت تجهیزات حفاظتی، مشخصات فنی انواع دزدگیر اماکن کلاسیک، دزدگیر و سیستم های امنیتی فایروال، دزدگیر سیمکارتی آنیک و آژیر دزدگیر سیماران را در اختیار کاربران قرار می دهد.

 دزدگیر اماکن یک سیستم امنیتی است که شما را از تلاش افراد برای ورود غیر مجاز به منزل، محل کار و یا دیگر اماکن آگاه می کند. در ادامه قصد داریم به طور خلاصه به بررسی تاریخچه و امکانات آن بپردازیم. اولین سیستم هشدار الکترو مغناطیسی در جهان توسط شخصی به نام آگوستوس راسل پاپ (Augustus Russell Pope) در سال 1853 میلادی در آمریکا ثبت اختراع شد. پیش از آن مردم برای حفاظت از محل سکونت خود از سگ‌های نگهبان و یا زنگ‌های مکانیکی استفاده می کردند. روش کار این سیستم بسیار ساده بود، به این صورت که هنگامی که در یا پنچره‌ها باز می شد، مدار آن وصل شده و صدای زنگ هشدار به صدا در می آمد.


دزدگیر

دزدگیر ساختمان

دزدگیر ساختمانی  از یک سانترال مرکزی شروع می شود که مغز اصلی است و سنسورها و ورودی ها پس از پردازش به صورت کدهای خاص به ترانسیستور ها و رله ها انتقال داده و دزدگیر به کار می افتد. دزدگیر های ساختمانی از ماژول ها و سنسورهای مختلفی پشتیبانی می کنند که این سنسورها  برای مکان ها و شرایط مختلفی طراحی و تولید شده اند. دزدگیر های ساختمانی می توانند به سیستم دوربین مدار بسته نیز وصل شوند. نوعی از دزدگیرهای ساختمانی وجود دارند که به درب های شوک دار وصل می شوند، به طوری که همزمان با شناسایی عامل مشکوک، درب های ورودی و خروجی را به جریان برق متصل می کنند تا جلوی فعالیت سارقان را بگیرد. تنوع این سیستم ها زیاد است، دزدگیر ساختمانی ممکن است کوچک، بدون سیستم هشداردهنده، پیشرفته، مجهز به نمایشگر تصویر، دارای قابلیت ضبط صدا باشد.

دزدگیر بیسیم منزل

دزدگیر های اماکن با قابلیت ارتباط بی سیم ماژول ها و سنسور ها را دزدگیر وایرلس یا دزدگیر بی سیم می گویند. این محصولات به دلیل نداشتن سیم ارتباطی تا دستگاه مرکزی از طرفداران بیشتری برخوردار هستند. سنسورهای دزدگیر های وایرلس برای تامین نیروی مصرفی از باطری بهره می گیرند.


دزدگیر

بهترین دزدگیر اماکن و منزل

سیستم های بدون سیم، برای حالتی که نیاز به منبع تغذیه بیرونی وجود ندارد، مناسب هستند. هزینه نصب این سیستم ها کمتر است ولی اگر از باتری ها به خوبی نگهداری نشود، عملکرد قابل اطمینانی نخواهند داشت. یک سیستم دزدگیر اماکن بی سیم می تواند به راحتی به ساختمان دیگر انتقال یابد و این مزیت برای کسانی که زیاد خانه خود را تغییر می دهند، بسیار کاربردی است. سیستم های هیبریدی ترکیبی از سیستم بی سیم و با سیم هستند و مزایای هر دو مورد را دارند. ارتباط بین قسمت های مختلف دزدگیر اماکن هیبریدی، به صورت بی سیم انجام می گیرد. در مقابل ارتباط سیستم به منبع تغذیه به صورت مستقیم اعمال می شود. در این حالت، نگرانی درباره خالی شدن باتری و از کار افتادن سیستم، وجود نخواهد داشت.

پرفروش ترین برندها و بهترین دزدگیر اماکن را به ترتیب در اینجا معرفی می کنیم:

 • فایروال: فایروال معروف ترین برند دزدگیر که رتبه ی اول فروش در ایران را به خود اختصاص داده. دزدگیرهای این برند در چند نوع بدون تلفن کننده, تلفن کننده ثابت و نیز سیم کارتی ارائه می دهد.

یکی از خدمات برتر فایروال که باعث جذب مشتری های زیادی شده گارانتی 5 ساله این برند است. سنسورهای برند فایروال نیز در مقایسه با برندهای دیگر دزدگیر بسیار کامل است و انواع سنسورهای حرکتی و مگنت و …. را دارد.

 • کلاسیک: تولید کننده ی این برند شرکت الکترونیک کاران است که در سال 1362 تاسیس شده. که یکی از پرفروشترین برندها در حوزه ی سیستم های امنیتی می باشد.

دزدگیرهای کلاسیک قابلیت اتصال انواع سنسورها را دارند. قابلیت کنترل از راه دور از طریق تلفن همره نیز از ویژگی های برتر دزدگیرهای این برند است.

دزدگیرهای GMK : GMK نیز یکی دیگر از تولید کنندگان سیستم های امنیتی بوده که تولید کننده انواع دزدگیرهای تلفنی و سیم کارتی می باشد. این برند نیز امکان کنترل از راه دور را دارد.

 • سایلکس: برند سایلکس در ابتدا کار خود را با تولید دزدگیر ماشین شروع کرده . اکنون با داشتن 20 سال سابقه و ایجاد تنوع در زمینه تولید انواع دزدگیرهای اماکن به یکی از مدرن ترین تولیدکنندگان دزدگیر و ریموت کنترل ها تبدیل شده.
 • آنیک: برند آنیک تولید کننده ی انواع سیستم های حفاظتی و دزدگیرهاست که از سال 1386 فعالیت خود را آغاز کرد. این برند با تولید چند محصول منحصر به فرد توانست به رتبه ی خوبی دست یابد. قابلیت ارسال پیامک کنترل از راه دور نیز در این دوربین ها وجود دارد.

از برندهای دیگر دزدگیرها نیز می توان به فایو استار, GAP , پارادوکس و غیره اشاره کرد. شما می توانید با بررسی دقیق تر ویژگی ها و قیمت های این دزدگیر ها تصمیم صحیحی برای خرید آن ها بگیرید.


دزدگیر

نحوه کارکرد دزدگیر اماکن برای ساختمان ها

صفحه کلید

صفحه کلیدها، دستگاه های کوچکی هستند که اغلب بر روی دیوار نصب می شوند. این دستگاه ها به عنوان یک رابط بین انسان و دزدگیر ساختمان هستند. این دستگاه های کوچک علاوه بر صفحه کلید، دارای یک چراغ نشانگر و یک صفحه نمایشگر نیز هستند.

پنل

پنل به منزله مغز برای دزدگیر اماکن است. این قسمت، توانایی خواندن سیگنال های ورودی، وضعیت روشن/خاموش و تشخیص ورود غیر مجاز را دارد. انواع مدرن آن، به شکل یک یا چند بورد کامپیوتری است که داخل یک محفظه فلزی قرار دارد و به یک منبع تغذیه متصل است.

حسگر یا سنسور

حسگرها تجهیزاتی هستند که اقدامات غیر مجاز را در اماکن شناسایی می کنند. این سنسورها باید داخل، یا اطراف منطقه تحت پوشش نصب شوند. روش عملکرد سنسورها متفاوت هستند. از جمله این روش ها می توان به نظارت بر درب های ورود و خروج و پنجره ها، مانیتورینگ حرکت، صدا، ارتعاش و … اشاره نمود

تجهیزات هشدار دهنده

وضعیت خطر، توسط سیستم هشدار دهنده به کاربر یا نیروهای امنیتی و ویژه اعلام می شود. اغلب این هشدارها به شکل زنگ، آژیر و یا چراغ های چشمک زن هستند.


دزدگیر

دزدگیر اماکن سیم کارتی

دزدگیر اماکن و منزل سیم کارت دار یکی از محصولات سیستم های حفاظتی است که مجهز به یک ماژول سیم کارت گردیده و کاربر میتواند توسط این ماژول فرامین را به صورت کدهای دستوری ارسال کند و دستگاه را از راه دور فعال یا غیر فعال کند و یا از دیگر امکانات دستگاه استفاده نماید. دزدگیرهای سیم کارتی مجهز به ماژول ارتباطی هستند و قطع برق و قطع تلفن شهری را از طریق پیامک اطلاع رسانی میکنند.

 

دزدگیر اماکن به همراه نرم افزار اندروید چیست؟

سیستم حفاظتی به همراه ماژول سیم کارتی است که توسط نرم افزار اندروید قابل کنترل است و نرم افزر اندروید همانند ریموت کنترل عمل مینمایید و کاربر میتواند از راه دور سیستم حفاظتی را فعال و غیر فعال نمایید.

 

دزدگیر اماکن به همراه نرم افزار آیفون؟

سیستم های حفاظتی ساختمانی مجهز به ماژول سیم کارت دارای نرم افزار ارتباطی آیفون هستند و از طریق این اپلیکیشن کاربر توانایی ارتباط از راه دور توسط اینترنت را دارا میباشد.


دزدگیر

 دزدگیر اماکن با هدف جلوگیری از سرقت طراحی و ساخته شده است. در کل عملکرد این سیستم امنیتی به هنگام سرقت به سیستم امنیتی که شما استفاده می کنید بستگی دارد. به هنگام سرقت با تشخیص خطر از طرف یکی از سنسورها، یک سیگنال هشدار به دستگاه دزدگیر شما ارسال می شود. دزدگیر هم با توجه به تنظیماتی که از قبل بر روی آن انجام داده اید اقداماتی که در زیر بیان می کنیم را به ترتیب انجام می دهد:

 • به صدا در آمدن آژیر خطر
 • ارسال پیام هشدار به افرادی که شماره آنها در سیستم ذخیره است
 • تماس تلفنی با افرادی که شماره آنها در سیستم ذخیره است

دزدگیر

معمولاً در اکثر دزدگیرها از جعبه اصلی که مدار دزدگیر در آن قرار دارد، مجموعاً هشت سیم خارج می‌شود. چهار سیم برای چشم نوری فروسرخ (حسگر نوری) خارج می‌شود که دو سیم از این چهار سیم مربوط به ولتاژ مثبت و منفی ۱۲ ولت تغذیه چشم فروسرخ و دو سیم دیگر مربوط به نقطه رله چشم می‌باشد که در هنگام تحریک، این دو سیم به یکدیگر وصل می‌شود. حال اگر تعداد چشمها بیشتر شود، باز هم همین چهار سیم خارج می‌شود که از مثبت و منفی به تک تک چشمها، ولتاژ رسیده و دو سیم دیگر به بقیه چشمها که دو پایه آنها با دو پایه دیگر چشمها بطور سری قرار گرفته می‌شوند، متصل می‌گردد و همچنین دو سیم از مدار دزدگیر به ولتاژ ۲۲۰ ولت برق شهر وصل می‌شود و دو سیم دیگر جهت وصل شدن به بلندگو خارج می‌شود.ولی اکثر چشمی های امروزی 6 سیم هستند که دو سیم برای برق چشمی که 12 ولت dcاست . دو سیم جهت اعلام وضعیت بین چشمی و دستگاه مرکزی که normally close است ودو سیم دیگر برای tamper قرار داده شده است بمنظور خرابکاری روی سیم یا بریدن آن حتی درهنگامی که دستگاه غیر فعال است.

بلندگوی دزدگیر اماکن

معمولاً در دستگاههای دزدگیر، صدای قوی آژیر یک امتیاز بشمار می‌آید و اکثر مردم مایل هستند که صدای آژیر دزدگیر قوی باشد. ازاینرو بهتر است که از بلندگوهای بوقی جهت این کار استفاده شود. معمولاً بلندگوی بوقی یا وات جهت این کار مناسب می‌باشد و بهتر است که بلندگو در یک جعبه فلزی محکم شده و جلوی جعبه باز باشد و باید آن را در بیرون ساختمان و در قسمت بلندی نصب نمود که دسترسی به آن به سادگی ممکن نباشد.

اگر سیم کشی بلندگو توکار باشد، بهتر می‌باشد، زیرا یکی از آنها مشکلات دستگاههای دزدگیر مسئله بلندگو می‌باشد و چنانچه سیمهای بلندگوی آن قطع شود، خبر کننده دستگاه از کار می‌افتد. البته می‌توان چندین بلندگو در چند نقطه با یکدیگر موازی کرد و نصب نمود و کمی ضریب ایمنی را بالاتر برد. همچنین اگر از بلندگوی بدون سیم استفاده شود، مشکل قطع شدن سیمهای بلندگو نیز وجود نخواهد داشت. مدارات الکترونیکی بلندگو شامل یک مدار ایجاد پالس ویک مدار تقویت کننده (امپلی فایر )میباشدکه این مدارات به بلندگو نصب می‌شوند.این مدارات بیشتر از ترانزیستورها و اسی‌های قدرت با توان بالا در مدار خود استفاده می‌کنند.

باتری تغذیه دزدگیر

یک باتری ۱۲ ولتی اسیدی که معمولاً در جعبه دزدگیر قرارداده می شود و در صورت قطع برق یا خرابکاری احتمالی در سیمهای برق ورودی سیستم را معمولاً تا ۴۸ ساعت تغذیه می کند.

مرکزآلارم (Alarm Center) دزدگیر

به مرکزی اطلاق می گردد که باهدف تجمیع، پایش وپالایش آلارم های ارسالی از سوی تجهیزات اعلان سرقت اصناف، فروشگاه‌ها واماکن تجاری ومسکونی ایجاد شده است. در این مرکزعلاوه بر آلارم های اعلان سرقت انواع آلارم های اورژانس پزشکی وآتش نشانی را نیز می‌توان نگهداری نمود.امروزه در جهان با گسترش شهر نشینی و توسعه صنعتی ، جرایم نیز متنوع و پیچیده شده اند و متناسب با آن روشهای پیشگیری و مقابله با جرایم نیز تغییرات و پیشرفتهای بسیاری داشته اند. یکی از روشهای تکنیکی و فنی در مبحث مهندسی سیستمهای حفاظتی (Security Engineering) و تکنولوژی حفاظتی (Security Technology) که با توسعه و پیشرفت IT در صنعت سیستمهای حفاظتی شکل گرفت مراکز کنترل حفاظتی (Security Central Station) میباشد. در مرکز آلارم دزدگیر اماکن معمولاً یک نفر اپراتور برای تعداد مشخصی مشترک بصورت 24 ساعته شیفت قرارداده می‌شود ویک نفر بصورت کادر اداری بعنوان سرشیفت انتخاب می گردد. در حال حاضر در شهر تهران این مرک با مدیریت بنیاد تعاون ناجا فعال می باشد.


جستجو در مطالب سایت


سایر محصولات ایمن صنعت


AhanHefaz
AhanHefaz
تمام حقوق مادی و معنوی برای صنایع فلزی آهن حفاظ محفوظ است
Call Now Buttonسفارش محصولات : 09126788378