انواع میلگرد 09127800603

(اخبار)

انواع میلگرد

آرماتور یا میلگرد های متنوع در ساخت ساختمان و بتن ریزی مورد استفاده در ساختمان سازی میباشد یك مهندس یا یك معمار باید در ساخت ساختمان بداند از چه میلگرد و چه آجی استفاده كند.

میلگرد به عنوان یکی از پرکاربردترین مقاطع فولادی در ساختمان سازی و پروژه‌های عمرانی، کاربرد فراوانی دارد. کاربرد اصلی این محصول در مسلح کردن بتن می‌باشد، میزان خرید و فروش میلگرد در داخل کشور ارتباط مستقیم با فعالیت‌های عمرانی کشور دارد.انواع میلگرد  در استانداردهای بسیاری تهیه وتولید و به بازار ارائه می‌شود، استاندارد میلگرد یکی از اصلی‌ترین نکاتی می‌باشد که در حین خرید میلگرد باید به آن توجه کرد. استاندارد ملی ایران در زمینه دسته بندی استانداردی با عنوان “میلگردهای فولادی گرم نوردیده برای تسلیح بتن، ویژگی‌ها و روش‌های آزمون” و با کد INSO 3132 ، تعبیه کرده است.
 
مشخصات میلگرد
انواع استاندارد میلگرد
استاندارد قدیمی این حوزه که در حال حاضر در بازار بیشترین کاربرد را دارد به 4 دسته‌ی اصلی A1، A2،A3 و A4 تقسیم می‌شوند. این دسته بندی مشخص کننده استحکام و سختی میلگرد می‌باشد. A1 معرف استاندارد میلگرد با هندسه‌ی ساده می‌باشد، این دسته در قطرهای متنوعی تولید می‌شوند و کاربردهای مختلفی دارند، معمولا میلگرد ساده به عنوان شفت در سازه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. جهت مشاهده قیمت میلگرد ساده A1 کلیک کنید.
 
استاندارد میلگرد A3، A2 و A4 معرف میلگرد آجدار می‌باشد. طبق استاندارد جدید هر یک از این دسته بندی‌ها باید با هندسه آج متمایزی تولید شود به این ترتیب علاوه بر خواص مکانیکی از لحاظ ظاهری هم تفاوت‌هایی دارند، اما از آن جا که تولید کننده‌های میلگرد در داخل کشور اکثرا مجهز به خطوط نورد قدیمی می‌باشند، میلگرد آجدار در استانداردهای مختلف با یک هندسه آج تولید می‌شود و در واقع از لحاظ ظاهری کاملا شبیه به هم هستند و تنها تفاوت آن‌ها در میزان استحکام آن‌ها می‌باشد که با آزمون‌های مکانیکی تعیین می‌شود.
 
این تناقضی که بین بخش تولیدی و استاندارد وضع شده، وجود دارد، بعضا حین خرید میلگرد برای مشتری چالش ایجاد می‌کند، بنابراین با استاندارد مد نظر باید سرتیفیکیت محصول ارائه شود. در سری استاندارد میلگرد A1 تا A4 به ترتیب S240، S340، S400 و S500 نام گذاری شده‌اند. 
 
طبقه‌بندی فولاد میلگرد
در کشورهای مختلف فولاد میلگرد با استانداردهای متفاوتی تولید می‌شوند و در هر استانداردی طبقه‌بندی مشخصی در ارتباط با خواص مکانیکی فولادها وجود دارد. در ایران قسمت عمده فولادهای میلگرد که توسط کارخانجات ایران تولید می‌شوند با استاندارد روسی مطابقت دارند. فولادی که در ایران تولید می‌شود (طبق استاندارد روسی) به سه گروه تقسیم می‌شود:
 
نوع  A-1 از نوع صاف : با مقاومت تسلیم ۲۴۰۰ و مقاومت کششی ۳۶۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است .
 
نوع  A-2 از نوع آجدار: با مقاومت تسلیم ۳۴۰۰ و مقاومت کششی ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است .
 
نوع A-3  از نوع آجدار: با مقاومت تسلیم ۴۰۰۰ و مقاومت کششی ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است. 
 
انواع میلگرد
 
به نکات زیر توجه کنید :
 
1_ از نظر تنوع قطر میلگردها ، استانداردهای تولید کنندگان متفاوت است. در سیستم روسی که در کارخانجات ذوب آهن اصفهان مورد استفاده است میلگردها تا قطر ۴۰ میلیمتر ساخته می‌شوند.
 
2_میلگرد معمولاً بطول 12 متر در کارخانجات ذوب و ريخته گری توليد ميگردد.
 
 3_تنها روش مجاز و قابل استفاده برای جوشکاری میلگردها به یکدیگر روش جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد است که با استفاده از اعمال فشار حین حرارت دادن با گاز اکسیژن و استیلن صورت می‌پذیرد.

AhanHefaz
AhanHefaz
تمام حقوق مادی و معنوی برای صنایع فلزی آهن حفاظ محفوظ است
پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آنلاین
کارشناس آهن حفاظ

سلام وقت بخیر 🌹 برای مشاوره قیمت محصولات در خدمت شما هستیم.

09127800603 ارسال پیام در سروش ارسال پیام در سروش ارسال پیام در ایتا ارسال پیام در ایتا ارسال پیام در واتساپ ارسال پیام در واتساپ ارسال پیام در روبیکا ارسال پیام در روبیکا