حفاظ پنجره متحرك ریلی آكاردئونی كشویی نرده جمشو بالكن تراس

حفاظ پنجره متحرك ریلی آكاردئونی كشویی نرده جمشو بالكن تراس

حفاظ پنجره آهنی در دو نوع ثابت و متحرك ساخته می شود. انواع حفاظ پنجره ثابت قابلیت حركت ندارند و به بدنه بنا و یا قاب پنجره اتصال دارند. حفاظ ثابت سالهاست كه در ساختمان های مسكونی، اداری، تجاری و كارگاه های تولید نصب می شود. كارایی این حفاظ به لحاظ استحكام و امنیتی بسیار بالاست. اما حفاظ پنجره متحرك از انواع سازه های مدرن و جدیدتر است كه امروزه در بسیاری از ساختمان های لوكس نصب می شود. با نصب حفاظ متحرك، امكان باز كردن آن به سادگی وجود دارد. ساخت حفاظ پنجره متحرك كشویی یا آكاردئونی به نحوی كه قابل باز و بسته شدن است، یكی از انواع حفاظ است كه مخصوصا برای پنجره‌های بزرگ كاربرد دارد.

حفاظ پنجره و بالکن ( تراس ) متحرک کشویی برخلاف انواع مدل‌های حفاظ پنجره آهنی ساده، حفاظ پنجره فرفورژه، حفاظ پنجره مدرن و … که به صورت ثابت نصب می‌شوند، قابلیت باز و بسته شدن دارد. به همین علت است که برخی افراد درمورد ایمنی حفاظ های متحرک تردید دارند. حفاظ پنجره متحرک چیست؟ آیا امکان دسترسی به فضای داخل علیرغم وجود این حفاظ وجود دارد؟ آیا این حفاظ ها کارایی مناسبی دارند؟ نمونه ای که در زیر مشاهده می‌کنید از نوع آکاردئونی آن است. البته کاربرد اصلی این شکل از حفاظ در درب آکاردئونی است که برای تأمین امنیت و جلوگیری از ورود افراد غریبه از در ساختمان استفاده می‌شود. آهن حفاظ سازنده انواع حفاظ پنجره متحرک آکاردئونی استاندارد با کیفیت عالی و قیمت مناسب .

حفاظ پنجره متحرک

 

مزیت حفاظ پنجره متحرک برخلاف نوع ثابت آن، این است که در مواقعی که ساکنین در خانه هستند و نیازی به وجود نرده نیست، می‌توان به سادگی آن‌ها را کنار زد و از منظره بیرون لذت برد. حفاظ آکاردئونی بر روی یک ریل حرکت می‌کند و به همین علت است که باز و بسته شدن حفاظ کشویی به سادگی صورت می‌گیرد. علاوه بر این، غالبا تمیز کردن پنجره‌هایی که بر روی آن‌ها نرده‌های آهنی ثابت نصب شده کار دشواری است. در حالی که برای تمیز کرده شیشه پنجره‌هایی با حفاظ پنجره متحرک کشویی ، کافی است حفاظ آکاردئونی را کنار بزنید و به سادگی شیشه را پاک کنید. به همین صورت انجام انواع تعمیر و تعویض شیشه پنجره با وجود یک حفاظ کشویی به مراتب ساده‌تر خواهد بود.

حفاظ متحرک

 

این حفاظ متحرک شبیه به پنجره قابلیت باز و بسته شدن را دارد. به این ترتیب وقتی در داخل ساختمان هستید لزومی به بستن حفاظ نیست. در ساختمان های مسکونی این مورد بسیار مهم است. بر خلاف انواع حفاظ پنجره آهنی ثابت که حس محبوس بودن را می دهند، می توانید این حفاظ را تنها در مواقع ضروری استفاده کنید. وقتی در خانه حضور دارید حفاظ را کنار بزنید تا دید پنجره ها بهتر شود و در موقعی که قصد خروج از منزل را دارید حفاظ را کامل ببندید. این حفاظ در انواع لولایی و آکاردئونی تولید شده است.

حفاظ کشویی

 

حفاظ پنجره آکاردئونی برای پنجره‌های معمولی عموما از یک و یا دو بخش تشکیل می‌شود و می‌توان با استفاده از یک قفل مناسب آن را ثابت کرد. قفلی که بر روی حفاظ پنجره کشویی استفاده می‌شود می‌تواند به صورت روکار یا توکار باشد. نوع توکار بر روی خود حفاظ نصب می‌شود و نوع روکار آن به معنای استفاده از انواع قفل کتابی برای متصل کردن زبانه‌های تعبیه‌شده بر روی حفاظ است. باز کردن این قفل‌ها چندان ساده‌تر از شکستن نرده‌های آهنی معمول نیست. بنابراین نمی‌توان گفت که امنیت این نوع حفاظ تنها به دلیل متحرک بودن آن‌ها کمتر از دیگر انواع است. نقطه قوت دیگر حفاظ پنجره متحرک در قیاس با دیگر انواع حفاظ پنجره این است که امکان عبور از بین نرده‌های آن به هیچ وجه وجود ندارد و حتی با برش برخی نرده‌ها نیز امکان عبور از آن‌ به سادگی میسر نخواهد شد. این در حالی است که به عنوان مثال، عبور از نرده آهنی ساده ممکن است با برش چند قسمت نرده امکان‌پذیر باشد.

حفاظ پنجره

 

حفاظ آکاردئونی، حفاظ ریلی، حفاظ کشویی همگی اشاره به یک نوع سازه ایمنی دارد. این حفاظ قابلیت باز شدن را دارد. موقع نصب حفاظ یک ریل مخصوص در پشت پنجره نصب می شود که جهت حرکت حفاظ پیش بینی شده است. در واقع نرده حفاظ روی ریل جا به جا می شود. در زمان حضور در منزل می توانید حفاظ را جمع کنید. طریقه ساخت نرده های حفاظ آکاردئونی طوری است که قابلیت جمع شوندگی را دارد. این سازه اغلب بر روی درب ورودی آپارتمان نیز نصب می شود و حتما نمونه های آن را در ساختمان های زیادی دیده اید.

 

حفاظ کرکره ای

AhanHefaz
AhanHefaz
تمام حقوق مادی و معنوی برای صنایع فلزی آهن حفاظ محفوظ است
پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آنلاین
کارشناس آهن حفاظ

سلام وقت بخیر 🌹 برای مشاوره قیمت محصولات در خدمت شما هستیم.

09127800603 ارسال پیام در سروش ارسال پیام در سروش ارسال پیام در ایتا ارسال پیام در ایتا ارسال پیام در واتساپ ارسال پیام در واتساپ ارسال پیام در روبیکا ارسال پیام در روبیکا